Hollanda'da göl yakınındaki yel değirmenleri

Amsterdam’da Yapılacak Aktiviteler

by admin

Tarihsel bütünlüğü, kanalları, mimari detayları, doğal güzellikleri, yerel lezzetleri ve gece hayatıyla Amsterdam, kent sakinlerinin vazgeçemediği ziyaretçilerin ise unutumadığı bir destinasyon. Onu tanımaya ne dersiniz?

Amsterdam uçak bileti alındı… Belki de bir Amsterdam Turu var aklınızda. Sonuçta valizler hazır… Elinizde bir şehir rehberi kitabı bir de bitmek tükenmek bilmeyen merakınız yollara düştünüz… Kısa zamanda bu kenti yaşamak ve ona doymak isterseniz bizden size Amsterdam’da yapılacak aktiviteler.

1. Bisiklete Binmenin Tam Zamanı!

Neden mi? Çünkü şehrin tamamı düz bir alan üzerinde kurulu ve şehirde insan nüfusundan fazla bisiklet var. Daha iyi bir neden düşünebilir misiniz?

2. Tarihe Işık Tutan Müze Gezileri

Hollanda’nın sanat geçmişine ait önemli eserler barındıran Rijks Müzesi, hemen yanında Van Gogh’un resimlerinin birçoğuna ev sahipliği yapan Van Gogh Müzesi, balmumundan ünlülerle fotoğraf çektirebileceğiniz Madame Tussauds onlarca müze arasından bizim seçtiklerimiz. Zamanınız varsa keşfe devam edebilirsiniz.

3. Gelmişken Kanalı Turlamadan Olmaz!

Bu şehrin kanallar üzerinde kurulduğunu bilip de kanal gezisine çıkmamak olmaz. Biraz sıra bekleyebilirsiniz ama şehri bir de kanalların üzerinden görmenin tadı bir başka!

4. Lalelerle Fotoğraf Çektirin!

Bırakın şehrin ülkenin gururu haline gelmiş laleler bunlar… Eğer Bahar aylarında Amsterdam’a yolunuz düşerse o muhteşem renkleriyle büyüleyici güzelliğe sahip lalelerden bir demet alın hatta onlarla birer fotoğraf çektirin.

5. Vondelpark’ı da Es Geçmeyin!

Doğanın, yeşil konusunda cömert davrandığı Amsterdam’da adeta bunun kanıtı olan Vondelpark, özel peyzajı ile kentin en ilgi çekici alanlarından biri. Koşu parkuru, konser alanı ve daha birçok bölümü ile görmeden dönmemeniz gereken bir park olduğunu belirtelim.