Bavul

Bavul Hazırlarken Dikkat Edilecek Şeyler

by admin

Tatil! Ne güzel kelime… Sıcacık bir iklime ya da doğanın kollarına teslim olmanın dayanılmaz huzuru… Belki bir yurt dışı turu, belki de güneyde bir otel. Bazen bir plajda bazen de tarihin kıvrımlı yollarında kaybolma hayali… Hayaliniz ne olursa olsun bir gerçek var ki onu atlarsanız tüm tatiliniz zehir olabilir: Bavul hazırlama!

Tatil Süresinin Önemi

Bavul hazırlarken dikkat edilecek şeyler listenizde ilk sırayı tatil süresi alıyor. Çünkü bavulunuzun boyutu ve içindeki eşyalar tatil sürenizle doğru orantılı. Eğer kısa bir tatil planlıyorsanız ve çok da detaylara takılmam derseniz kabin boyu valiz ideal bir seçim olabilir. Böylece havaalanında pasaport kontrolü sonrası hızlıca çıkabilir ve küçük bavulun pratik dünyasıyla tanışabilirsiniz.

Destinasyon ve İklim Özellikleri

İkinci ve diğer bir önemli detay ise tatil yapmayı planladığınız destinasyondaki iklim özellikleri… Bavula yerleştirdiğiniz her bir eşya iklimle doğru orantılı olmalı. Çünkü kimse karlarla kaplı bir göl kenarında terliklerle yürümek ya da plajın kavurucu sıcağında botlarla denize girmek istemez değil mi?

Bavul Güvenliği

Bavulunuzun kaybolma tehlikesi her zaman var. O zaman size ufak bir tüyo! Bavulunuzun üstüne takacağınız bir etikete adınızı, soyadınızı ve adresinizi yazmayı ihmal etmeyin!

Kabin Boyu Valizler için Tavsiyeler

Bu madde aslında daha çok kabin boyu valizler için geçerli. Eğer kabin boyu valiz tercih ettiyseniz içinde “neler olmamalı” bilmelisiniz. Kimse yeni aldığı o güzelim parfümünü ya da en yakın arkadaşının hediyesini havaalanında bırakmaz istemez.

Valiz Yerleştirme Teknikleri

Şimdi gelelim yatağınızın üzerine özenle yerleştirdiğiniz o eşyaların hepsini valize yerleştirmeye. Valize yerleştirme aşamasında eleme yapabilir, fazla eşyaları kenara ayırabilirsiniz. Ağır ve sert olanları alt kısma, ezilebileceğini düşündüklerinizi üst kısma yerleştirebilirsiniz. Yer sıkıntısı yaşamaya başladıysanız ayakkabılarınızın içine çorap ve küçük parçaları, valizin kenarına terlikleri yerleştirebilirsiniz. Bunlar size yer kazandırabilecek ufak detaylar.

Kişisel Bakım Malzemeleri

Özellikle kadınlar için en çok yer kaplayan eşyalardan kişisel bakım malzemeleri için ise çok pratik bir önerimiz var: Seyahat boyu! Kozmetik sektörünün en büyük icatlarından biri olan seyahat boyu ürünler ile valizinizi büyük ölçüde rahatlatmış olacaksınız.

Sonuç

Siz ve valiziniz hazırsa Barcelona uçuşunuza ya da Çeşme Otellerinde konaklamanıza hazırsınız demektir. O zaman size iyi yolculuklar!