Mezun olan adam bağırıyor

Kahvaltının Akademik Başarıya Etkisi

by admin

Kahvaltının düzgün yapıldığı vakit akademik başarı ile paralel sonuçlar verdiği tartışmasız bir gerçektir. Gerek yapılan bilimsel araştırmalar gerekse kanıtlanmış deneyler ile hergün düzenli bir uyku ve kahvaltı düzenine sahip çocuklar, gençler ve yetişkinlerin hayat içerisindeki bulundukları faaliyetlerden, akademik başarılarına kadar birçok dalda başarı elde ettiği gözlemlenmiştir.

Kahvaltı ve Yaşam Kalitesi

Hatta, iyi bir kahvaltı ile beraber düzenli bir yaşam süren insanların kahvaltı etmeyen ve geç uyanmaya meyilli insanlara oranla hayatlarında daha pozitif ve dışa dönük olduğu da gözlemlenmiştir.

Besin Çeşitliliğinin Önemi

Bu tarz gözlerim sebeplerinden bir tanesi, kahvaltı içerisinde çok fazla çeşit ve bu çeşitliliğin getirdiği protein, vitamin, mineral ve karbonhidrat açısından da zenginliği mevcut ve tabi ki bu süreç düzenli bir şekilde devam ettirildiğinde başarı kaçınılmaz oluyor.

Kore ve İngiltere Araştırmaları

Ayrıca, bu tarz bir gözlem daha Kore’de ve İngiltere’de de yapılmış olunup sonuçlar hemen hemen birbirlerine paraleldir. En büyük dikkat çeken noktalardan bir tanesi de “dikkat” ve “hafıza” üzerinde görülen değişiklikler ve farklılıklardır, tabi ki bu iyi yönde gelişmelerin birbirleri ile bağlantısı olduğu görebilmek çok basit ve elimizde gerçek datalara dayalı yapılmış araştırmalar var.

Sonuç

Öyleyse sen de hayatını bir düzene sok ve güne Mornero ile daha doğrusu sağlıklı ve zengin içerikli bir kahvaltı ile başla!