Dünya Haritası, Büyüteç ve Dürbün

Keşfedilmeyi Bekleyen Şehirler

by admin

Dünyanın dört bir köşesinde keşfedilmeyi bekleyen, kültürleri ve mimari özellikleriyle oldukça ilgi çekici olan bu şehirler hakkında kısa bilgilere ne dersiniz?

Hayatımızda boyunca yapmak isteyip de bir türlü zaman bulamadığımız o kadar çok şey var ki! Tatmak istediğimiz yiyecekler, okumak istediğimiz kitaplar, görüşmek istediğimiz arkadaşlar ve tabii ki görmek istediğimiz şehirler… Dünyanın dört bir köşesinde keşfedilmeyi bekleyen, kültürleri ve mimari özellikleriyle oldukça ilgi çekici olan bu şehirler hakkında kısa bilgilere ne dersiniz? Belki bu bilgiler unutulmaz bir seyahat için size kapı açabilir…

 

1. New Orleans, Louisiana

Kendine özgü mimari bir ruha sahip olan New Orleans, Amerika’nın Louisiana eyaletinde yer alıyor. Meksika Körfezi ile Pontchartrain Gölü arasındaki şehirde muhteşem bir doğa sizi bekliyor.

2. Cancun, Meksika

Unutulmaz bir balayı ya da eğlenceyle dolu bir tatil için Cancun’un muhteşem plajlarını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Sıcakkanlı kent sakinleri de bu yolculuğun diğer önemli detayları olarak aklınızda kalabilir.

3. Cartagena, Kolombiya

Tarihi zenginliklerle süslenmiş bir mimariye sahip olan Cartagena’da güneş, deniz ve kum üçlüsü de oldukça popüler. Gün içerisinde denizin, akşam saatlerinde de tarihi şehrin tadını çıkarabilirsiniz.

4. Siena, İtalya

UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne dahil edilen Siena’da, büyüleyici bir tarihsel arşive hazır olmalısınız.

5. Beyrut, Lübnan

Orta Doğu’nun kültür ve sanat merkezi olarak bilinen ve son yıllarda turizm anlamında da popüler bir hale gelen Beyrut’ta modern şehir hayatı ile geleneksel değerlerin birlikteliğine şahit olabilirsiniz.

6. Luang Prabang, Laos

Bir Güney Doğu Asya ülkesi olan Laos’un en dikkat çekici şehirlerinden biri olan Luang Prabang şehrinin eski şehir olarak adlandırılan tarihi bölgesi UNESCO Dünya Mirasları listesine girdi.

7. Santa Fe, New Mexico

Amerika’nın en eski şehirlerinden biri olan Santa Fe, muhteşem doğası ve eşsiz tarihini birleştirdiği kent dokusuyla görülmeye ve keşfedilmeye değer bir şehir.

8. Ljubljana, Slovenya

Slovenya’nın başkenti olan Ljubljana, doğal güzellikleri ve tarihi binalarıyla mutlaka görmeniz gereken kentlerden biri olarak dikkat çekiyor.

9. Siem Reap, Kamboçya

Angkor Arkeolojik Bölgesi’yle dünyanın dört bir yanından turistlerin ilgisini çeken Siem Reap, doğal alanlar da keşfedilmesi gereken güzellikler arasında yer alıyor.

10. Vancouver, Kanada

Kanada’nın batısında yer alan Vancouver, modern binalarına eşlik eden doğası ve ona eşlik eden sıradağlarıyla kartpostallara yakışır görüntüler sunuyor.