Çalar Saat ve Kahve

Sabah Ritüeli

by admin

Güne enerjik, mutlu ve motive başlamak hepimizin istediği bir şey. Uyanır uyanmaz sorumluluklarımızı düşünerek, aceleyle güne başladığımız ve kahvaltı edemediğimiz bir gün nasıl güzel geçebilir ki? İyi bir sabah ritüeline sahip olmanız gününüzün geri kalanını da renklendirip daha pozitif birgün geçirmenize yardımcı olacaktır.

Kahvaltı Önceliğiniz Olsun

Güne lezzetli ve zengin bir kahvaltı yapmak beni mutlu ediyor ve enerjik olmamı sağlıyor. Fiziksel olarak enerji depolamamın yanında psikolojik olarak da güne daha optimist yaklaşmamı sağlıyor. Çoğumuz biraz daha fazla uyumak için veya kahvaltı etme alışkanlığına sahip olmadığı için güne sadece kahve içerek başlıyor. Kafein alımının faydalarını hepimiz biliyoruz ve güne daha dinç başlamak için çoğumuz kafein alıyoruz. Ancak kahve içimini mümkünse kahvaltıdan sonra yapmanızda fayda var. Uzmanlara göre aç karnına içilen kahve gün boyunca hazımsızlığa, mide ekşimesine, adrenal yorgunluğa ve anksiyeteye neden olabiliyor.

Hedeflerinizi Belirleyin

Başarmak istediklerinizin bilincinde olmak güne daha istekli ve heyecanlı başlamınız için çok önemli. Her sabah güne başlarken sizi teşvik eden, ilham veren ve yaşamınızda gerçekten neyi başarmak istediğinizin bilincinde olmak mental olarak güne daha hazır başlamanızı sağlayacaktır.

Mental Huzur

Günümüzde özellikle İstanbul gibi zorlu şehirlerde çoğumuz evden çıktığımız anda kaos ve yoğun temponun esiri oluyor ve eve dönene kadar da hayatımıza çılgın bir hızla devam ediyoruz. Bu yüzden evden çıkmadan önce bulacağınız sessizlik ve huzurlu bir sürenin güne dinç, optimist ve hazır başlamak için çok önemli. Size tavsiyem uyanır uyanmaz telefonunuza veya maillerinize bakmak yerine. İç sesinizle sakin ve rahat bir gün başlangıcı yapmanız.