Sandviç

Sağlıklı ve Pratik Sandviç

by admin

Hepimiz ekmek arası şeyler yemeyi seviyoruz, ekmek arası yiyecekler yemek kültürümüzün önemli bir parçası. Sucuk ekmekler, atom tostlar, patsolar… Sandviç olarak yediğimiz çoğu şey bize fazla kilolar olarak geri dönüyor.  Bu blogumuzda size sandviçi basit ve zararlı bir atıştırmalık yerine sağlıklı bir öğün haline getirebilmeniz için tüyolar vereceğiz.

Hindi Fümeli Sandviç

Hindi fümenin en sağlıklı şarküteri ürünlerinden biri olduğu bilinen bir gerçek. Düşük yağ oranıyla kalp dostu olan hindi eti aynı zamanda çok iyi bir protein ve mineral deposudur. Hindi etinde bulunan başlıca minerallerden olan çinko bağışıklık sistemini güçlendirir ve karbonhidrat sindirimi için oldukça önemlidir. Hindi eti aynı zamanda fosfor, magnezyum ve demir önemli miktarda bulunur.

Hindi fume, cheddar ve krem peyniriyle hem lezzetli hem de oldukça sağlıklı bir sandviç terciihi yapabilirsiniz.

Fesleğenli Sandviç

Reyhan olarak da bildiğimiz güzel ve keskin kokulu fesleğen, hastalıklara karşı önemli bir koruyucudur. Sinirlilik, stress ve uykusuzluğa iyi gelen fesleğen tempolu ve yoğun bir günde güzel bir tercih. Ayrıca yemeklerin sindiriminide kolaylaştırdığı bilinen fesleğen aromatik tadıyla da sandviciniz için harika bir tercih olacaktır.

Labne, taze fesleğen, kekik, zeytinyağı, hindi füme ve kaşar peyniri kullanarak oldukça zengin ve lezzetli bir sandviç yiyebilirsiniz.

Peynirli Sandviç

Tabii sandviçlerin olmazsa olmaz malzemesi peynir diyebiliriz. Ne de olsa bir çoğumuz peynir ekmek yiyerek büyüdük. Kalsiyum bakımından oldukça zengin olan peynirin protein ve mineral deposu olduğunu da bilmeyenimiz yok.

Krem peyniri, labne peyniri, biber ve kaşar kullanarak oldukça pratik ve keyifli bir sandviç yapabilirsiniz.