Uçak bileti tutan adam

Vizesiz Gidilen Ülkeler

by admin

O çok istediğiniz tatilin zamanı geldi. Üstelik vizesiz. İşte size vizesiz gidilebilecek 13 şehir!

Her şey bir anda gelişti. Bir grup arkadaş, oturmuş tatil planları yaparken o, çok uygun yurt dışı turu ile karşılaştınız. Üstelik hepinizin de pasaportu var. Bir anda içinizden biri “Ama benim vizem yok!” diye bağırdı. Siz olayın kahramanı olarak, sakin ve havalı bir ifadeyle “Bu tur vizesiz şekerim!” diyerek günü kurtardınız. Bu senaryo elbette çok güzel ama siz kendi senaryonuzu yazmak istemez misiniz? İşte size kişisel seyahat asistanınız bavul.com’dan vizesiz gidilecek 10 destinasyon!

1. Üsküp – Makedonyo

1913 yılına kadar Osmanlı hakimiyetinde kalan günümüzde ise Makedonlarca Skopje adı verilen köşe bucak Osmanlı kokan benzersiz bir mimariye Üsküp, vizesiz seyahat tutkunlarının da önde gelen tercihlerinden biri. Popüler türkülerimizden biri olan Vardar Ovası’na da ev sahipliği yapan Üsküp’e uygun fiyatlı uçak biletleri bulabilirsiniz.

2. Saraybosna – Bosna Herkes

1878’e kadar Osmanlı egemenliğinde kalmış, tarihimizin ve kültürümüzün bir çok örneğini bulabileceğiniz, günümüzde ise Bosna-Hersek’e başkentlik yapan Saraybosna’yı vizesiz turlarla keşfedin!

3. Budva – Karadağ

Karadağ’ın en güzel sahil kentlerinden biri olan Budva’da Adriyatik’in maviliklerinde kaybolabilir, bölgeye özel yerel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

4. Maldivler

Balayı denildiğinde ilk akla gelen destinasyonlardan biri olan Maldivler de vizesiz destinasyonlardan biri. Size özel bungalovunuzdan masmavi suları seyredebilir, güneşin ve eşsiz denizin tadını çıkarabilirsiniz.

5. Brezilya

Bize bu kadar uzak bir lokasyonda olmasına rağmen vizesiz olması ne kadar da hoş değil mi?

6. Ürdün

Akabe’den Amman’a uzanan rüya gibi bir yolculuk için Ürdün doğru seçim. Yer aldığı eşsiz coğrafyada Ölü Deniz, Nebo Dağı gibi güzellikleri barındıran ülkede, doğanın ve tarihin tadına doyamayacaksınız.

7. Güney Afrika

Oldukça büyük bir yüzölçümüne sahip ülkede başta Johannesburg, Sun City ve Cape Town gibi büyük şehirleri keşfetmek isteseniz dahi uzunca bir zaman dilimi ayırmanız gerekiyor. Gold Reef City, Pilansberg Milli Parkı, Masa Dağı gibi ilgi noktaları geziniz süresince mutlaka görmeniz gereken yerler olarak sıralanabilir.

8. Lübnan

Orta Doğu’nun en özel tatil rotalarından biri olan Lübnan, özellikle son yıllarda popüler bir destinasyon haline gelen Beyrut ile dikkat çekiyor. Vizesiz destinasyonlar içerisinde en çok tercih edilenlerden biri olan Beyrut turu ile Al Omari Camii, Güvercin Kayalıkları, Hamra Caddesi görülecek yerler arasında…

9. Bangkok – Tayland

İşte size muhteşem bir balayı önerisi. Üstelik vizesiz. Tabii sadece balayı için tercih edilmiyor. Eşsiz kumsallar, özenli mimari, binlerce yıllık tarih, farklı bir mutfak ve daha birçok detayı ile Bangkok, tatil planlarınızda ilk sıralarda yer alabilir.

11. Hong Kong

Modernizmle geleneksel detayların birleştiği Hong Kong; en son teknolojiye sahip ulaşım ağı, geleneksel değerlere verilen önem, yüzlerce alternatif sunan alışveriş noktaları ve birçok detayı ile sizi büyüleyebilir.